• 2177. Cadde Twins İş merkezi No:10/B D:125 Söğütözü
    ÇANKAYA/ANKARA
  • 0312 437 11 00, 0312 437 11 00
  • info@mustafadeveci.com.tr
2177. Cadde Twins İş merkezi No:10/B D:125 Söğütözü ÇANKAYA/ANKARA

Vaser lipoliz, ultrasound yani yüksek frekans ses dalgaları ile yağ hücrelerinin parçalanması ve klasik liposuction yöntemi ile daha kolay ve etkili şekilde yağ dokusunun vücuttan uzaklaştırılması ile yağ dokusu miktarının azaltılması ve yine ısı etkisi ile deri altında yer alan elastikiyetini kaybetmiş yapıların kontrakiyonu (büzüşmesi) sonucu daha çabuk ve etkili şekilde kontur düzeltilmesini amaçlayan bir yöntemdir. Vücutta bölgesel yağ fazlalığı olan alanlarda, hem yağ fazlasını uzaklaştırmak hem de gevşek olan cildin daha gergin hale getirilmesinde oldukça etkilidir. Basenlerde, kalçada, kol ve bacak içlerinde, karın ve bel bölgesinde, bacaklarda, çene altında olan yağlanmada tek seansta başarıyla kullanılmaktadır. Girişim için ciltte yapılan kesilerin 1-2 mm olması nedeniyle iz yok denecek kadar az olur. Hastalar işine ve sosyal yaşamına daha kısa zamanda dönebilir. Bu yöntemin en önemli avantajları korse kullanım süresinin kısa olması ve daha kısa zamanda iyileşme sağlanmasıdır. Vaser lipolizin hangi hastada daha iyi sonuç verebileceği hastanın muayenesi sonrası karar verilebilecek bir konudur.

Ameliyat öncesi hastada önce bölgesel fazlalık olan alanlar işaretlenir. Yapılacak işlemin genişliğine bağlı olarak genel ya da lokal anestezi tercih edilir. Yapılan küçük kesiler yardımı ile girilerek öncelikle buradaki yağ hücreleri parçalanır ve suction kanülleri ile yağlar dışarı alınır.

Bu işlemle yok edilmiş olan yağ hücreleri yeniden geriye gelmez. Fakat hastanın çok fazla kalori almasıyla kalan yağ hücrelerinde hacim yönünden artışa neden olabilir. Bu durumda yapılan işlemin yeniden tekrarlanması gerekebilir.

Vaser lipoliz sonrası hastaların 5-6 gün kadar korse giymesi yeterli olacaktır. Bu yöntem özellikle sınırlı alanlarda az ya da orta derecede yağ birikmesi olan genç hastalar için daha etkilidir. Bununla birlikte tüm vücutta yağ fazlalığı olan hastalarda klasik liposuction sonrası, uygulamadan sonra ciltte oluşabilecek sarkma ve düzensizlikler daha etkili şekilde azaltılabilir.

Hastalara yapılan uygulama sonrasında bölgenin genişliğine göre ve buradaki yağ miktarına göre 3-6 ay arasında sonuçlar belirgin hale gelir. Bu nedenle hastaların bu dönemde ödemi azaltıcı yumuşak masaj uygulamasına önem vermesi sonucun daha çabuk ortaya çıkması için gereklidir.

Call Now Button0312 437 11 00