• 2177. Cadde Twins İş merkezi No:10/B D:125 Söğütözü
    ÇANKAYA/ANKARA
  • 0312 437 11 00, 0312 437 11 00
  • info@mustafadeveci.com.tr
2177. Cadde Twins İş merkezi No:10/B D:125 Söğütözü ÇANKAYA/ANKARA

DOLGU MADDELERİ ( AMELİYATSIZ GÜZELLİK, DOLGU İLE GELEN GÜZELLİK, DOKU DOSTU DOLGU İLE GENÇLEŞME )

Yıllar içinde yüzümüz yer çekimi, güneşe maruz kalma ve kilo değişiklikleri nedeniyle daha yaşlı görünmeye başlar. Deri altında bulunan ve cildimizi genç gösteren yapılar hacmini yitirerek derin çizgiler ve oluklar oluşmasına neden olur.

Yumuşak doku dolgu maddelerinin uygulaması ile bu çizgiler ve oluklar daha az göze görünür hale getirilebilir. Bu dolgu maddelerinin deri altına enjekte edilmesi ile kırışıklıklar ve yüzün çöken kısımları doldurularak daha genç bir görünüm kazanılabilir. Ayrıca dudaklara ve yanaklara dolgunluk sağlarlar. Dolgu maddeleri tek başlarına, cilt yenileme işlemleri ile birlikte veya yüz germe gibi daha radikal girişimler ile birlikte uygulanabilir.

Enjekte edilen dolgu maddeleri derin yüz çizgilerinin, kırışıklıkların, katlantıların, çökük yanakların ve derideki lokal çöküntülerin doldurulmasına yardımcı olurlar. Bunun dışında dudakların daha canlı, kıvrımlı veya kalın görünüme kavuşması için de kullanılabilirler. Ayrıca elmacık kemikleri, çene ucu ve alın bombeliği için kullanılabilir.

Tek başına dolgu maddelerinin kullanımı ile yüzde cerrahi girişim ile elde edilebilecek sonuçlar kadar kalıcı ve etkili değişiklik yaratılamaz.

Dolgu maddeleri temel olarak ;

Hastanın kendisinde alınan yağ dokusu ve doku kokteyli gibi biyolojik, sentetik materyaller içeren yabancı cisimler ve vücut tarafında emilerek uzaklaştırılan doku dostu sentetik materyaller gibi grupları içermektedir. Hastanın kendi dokularının kullanımı için cerrahi işlem gerekmektedir. Ancak her hastanın buna ayıracak zamanı olmayabilir ya da hasta tercih etmeyebilir. Sentetik ürünlerle yapılan kalıcı dolgu maddesi uygulamalarında kullanılan ürüne karşı yabancı cisim reaksiyonu ve enfeksiyon gibi bazı komplikasyonların gelişmesi riski daha fazladır. Son grupta asıl olarak hyaluronik asit ve benzeri ürünler yer almakta olup bu ürünlerin en önemli özellikleri sentetik olarak üretilmesine rağmen vücutta zaten var olan bir yapıya sahip olması ve geçici etki göstermesidir.

Hyalüronik asit çizgi ve kırışıklıkların giderilmesinde, dudak dolgunlaştırılmasında, cildin genç görünümlü kalmasında kullanılan etkili bir dolgu maddesidir. Hyalüronik Asit değişik kimyasal işlemler uygulanarak kalıcılığı artırılan bir yapıya sahiptir. Enjeksiyondan sonra emilebilirliği değiştirilerek daha uzun süre etkili olması sağlanabilir. Bunlarda daha uzun süre kalıcılığı olanlar daha çok derin dokulara enjekte edilmelidir. Tüm yaş gruplarında güvenle kullanılabilir. Sonuçlar tatmin edicidir, ancak belirli aralarla yinelenmesi gerekir. Dolgu amacıyla Hyalüronik Asit uygulanırken uygulama bölgesine uygun lokal anestezi yapılabilir. Enjeksiyon yapılan alanda birkaç gün süren hafif bir şişme olabilir.

Hyalüronik Asit içeren dolgu maddelerinin kalıcılığı uygulanan bölgeye göre değişmekle birlikte 6 -12 ay kadar devam edebilir.

Call Now Button0312 437 11 00