• 2177. Cadde Twins İş merkezi No:10/B D:125 Söğütözü
    ÇANKAYA/ANKARA
  • 0312 437 11 00, 0312 437 11 00
  • info@mustafadeveci.com.tr
2177. Cadde Twins İş merkezi No:10/B D:125 Söğütözü ÇANKAYA/ANKARA

Botox gereksimi: Yüzümüzde mimiklerimizi her hareket ettirdiğimizde yani güldüğümüz, kızdığımız, şaşırdığımız zaman cilt altındaki kaslar hareket eder. Bu hareketlerin sürekli tekrarlanmaları ile zamanla yüzümüzde kırışıklıklar oluşur. Bu kırışıklıklara dinamik kırışıklıklar adı verilir. Kişinin mimiklerini kullanma sıklığı, güneşe maruz kaldığı süre, cilt ve kas yapısı, yaş ve cinsiyet bu kırışıklıkların seviyesinde belirleyicidir.

BOTOX® zamanla yüzde oluşan dinamik kırışıklıkları, çizgileri azaltan basit, cerrahi olmayan bir uygulamadır. Yaklaşık yarım saatlik bir uygulama ile üç ile yedinci günden itibaren etkisi başlar, üç hafta içinde etkisi en üst seviyeye çıkar 4 ile 6 aya kadar etkisini devam ettirir. Kolay, hızlı ve iyileşme süreci gerektirmeyen bir uygulama olduğu için birçok insan uygulama sonrası işine ve günlük hayatına geri dönebilir. Özellikle mimik kaslarının hareketine bağlı olarak ortaya çıkan alın bölgesi, kaş arası ve göz kenarı çizgileri BOTOX® tedavisine son derece iyi cevap vermektedir. Tüm bu avantajlarına rağmen botoks uygulaması popülerliği nedeniyle oldukça yanlış sonuçlara da yol açmaktadır. Uygun olmayan ortamlar ve ellerde yapılan uygulamalarla yüzündeki hiçbir mimik kasını çalıştıramayan ve bu nedenle maske bir yüzle yaşamak zorunda kalan hastalarla karşılaşılabilmektedir.

Botoks uygulaması sonrası istenen ideal sonuç hastanın ruh halini yüzüne gerektiğinde yansıtabileceği, mimiklerinin ifadesinin bozulmadığı ve kas aktivitesi olmadan herhangi bir kırışıklığın görünmediği durum olmalıdır. Bu sonuçların elde edilebilmesi için uygulamanın uygun ortamda ve eğitimli hekimler tarafından yapılması elzemdir. Botoks uygulamasında istenen bu sonuçlar FONKSİYONEL BOTOKS olarak adlandırılabilir ve daha yüksek bir hasta memnuniyeti sağlanabilir. Ayrıca el, ayak ve koltukaltı bölgeleri terleme tedavisinde BOTOX® la oldukça iyi sonuçlar alınmaktadır.

  • BOTOX®’un etkisi 4-6 aya kadar sürmektedir. Tekrar eden uygulamalarda bu süre artabilir.
  • BOTOX®’ un etkisi tamamen geçtiği zaman, dokular Botox enjeksiyonu öncesi durumuna döner.
  • BOTOX® bir kez uygulandıktan sonra tekrar yaptırma zorunluluğu yoktur. Bilinçli ve tecrübeli ellerde yan etkisi çok azdır. Çok nadir olarak, baş ağrısı veya yanlış yere uygulama sonucu geçici göz kapağı düşüklüğü görülebilir. Enjeksiyon alanında nadiren hafif kızarıklık görülebilir, makyajla kolayca kapatılabilir.
  • BOTOX®, Clostridum Botulinum bakterisinden üretilmiş doğal, saflaştırılmış proteindir. Kırışıklığa yol açan kaslara ince uçlu enjektörler ile çok düşük dozlarda uygulanır.
  • Botox® dinamik kırışıklıklara yol açan kasların geçici süre ile fonksiyonlarını bloke ederek etkisini gösterir.
  • BOTOX®’un etkisi uygulandığı bölge ile sınırlıdır, vücut içerisinde dolaşmaz. Çok az ve kısa süreli batma hissi duyulabilir. Uygulama tamamlandığında genellikle hiçbir ağrı kalmaz.
Call Now Button0312 437 11 00